Kiedy drzewo kwalifikuje się do wycinki?

Drzewa należą do pięknych i dostojnych roślin, bez których trudno wyobrazić sobie spacer w parku lub odpoczynek na ławce. Różne gatunki cieszą oko szczególnie latem, przy okazji dając schronienie w postaci cienia. Środowisko pozbawione drzew może zaburzyć życie zwierząt, dla których są domem, a także ludzi, którym drzewa dostarczają tlen. Nie należy jednak zapominać, że najpiękniejsze i bezpieczne drzewa to takie, które są zdrowe oraz stabilne.

Niestety nie zawsze drzewa mogą w pełni spełniać wszystkie najważniejsze funkcje. Okazuje się, że są sytuacje, w których brak tych roślin jest znacznie korzystniejszy niż obecność. Wówczas takie drzewa należy bezzwłocznie wyciąć.

W jakich przypadkach wycina się drzewa?

Kwalifikacją do wycinki jest uszkodzenie drzewa, które ucierpiało na przykład w wyniku silnej burzy i posiada widoczne pęknięcia. Jest to przyczyną osłabienia rośliny, a tym samym może prowadzić do złamania i przewrócenia się jej na ziemię. Stąd już o krok do wystąpienia prawdziwego zagrożenia dla życia ludzi. Wówczas niezależnie od tego jak bardzo urodzajne (mimo defektu) jest drzewo, należy je definitywnie usunąć.

Wycinka obejmuje również te drzewa, które są usytuowane blisko budynków mieszkalnych i istnieje realne zagrożenie, że będą niebezpieczne dla domów, bloków, a także znajdujących się wokół nich pojazdów. Dotyczy to także tych roślin, które mają bezpośrednią styczność z budowlą.

Kto może przeprowadzić wycinkę drzew?

Wycinka drzew to proces, który może być przeprowadzony wyłącznie przez osoby przeszkolone i posiadające odpowiednią wiedzę w zakresie leśnictwa. Niezbędny jest także sprzęt alpinistyczny oraz zestaw zabezpieczający pracę na wysokości.

Zadaniem naszej firmy specjalizującej się w usługach wycinania drzew jest przeprowadzanie nawet najtrudniejszych wycinek. Pracownicy dostosowują technikę wycinki do określonej sytuacji, a każdy problem rozpatrują indywidualnie. Wykorzystujemy różne techniki, które pozwalają na przeprowadzanie wielu rodzajów wycinek. Całość działań odbywa się w oparciu o zasady BHP.

Wróć do bloga